Interiérové dvere BOKO

Laminátové dvere plné


Laminátové dvere a zárubne sa tešia v súčasnosti veľkej obľube. V súčasnom dizajne sú výrazným prvkom moderného interiéru. Počet variácií je mimoriadne veľký, ich osadenie je ľahko riešiteľné aj dodatočne.

Samotné dvere môžu mať horizontálne alebo vertikálne vzorkovanie. Farba zárubne a dosky dverí môže byť totožné alebo aj odlišné. Výber horizontálneho alebo vertikálneho smeru vzorkovania závisí od rozmerov a zariadenia miestnosti.

Laminátové dvere s intarziou


Časté a odporúčané prevedenia s intarziou. Intarzia pozostáva z pravouhlých štvorcov. Vyhotovuje sa rozkúskovaním laminátovej dosky a jej následným spájaním v jednej rovine. V závislosti od rozmeru dverného krídla sa veľkosť jednotlivých prvkov totožnej veľkosti dynamicky zväčšuje alebo zmenšuje, tenké prvky intarzie majú fixný rozmer. Bočné strany krídla dvier môžu byť rovnaké alebo rozdielne.

Laminátové dvere s kovovou intarziou


Tento model je charakteristický pre byty a kancelárie zariadené v modernom štýle a je čoraz viac populárnym. Pri intarzii sa kombinuje laminátový povrch s nehrdzavejúcou vložkou kovu šírky 1 cm. Kovový prúžok prípadne prúžky sa dajú umiestniť na doske dverí podľa požiadaviek zákazníka.

Laminátové dvere s intarziou – viacfarebné


Je to typ dverí s intarziou z laminátu alebo kovu, pri ktorej sa kombinuje dvoj alebo trojfarebný laminát.

Laminátové dvere s malým sklom


Patria do tej skupiny produktov, kedy do už zhotovených celoplošných dvier dodatočne vyrezávame otvory. Otvory môžu mať štorcový, obdĺžnikový, okrúhly, elipsovitý, kosoštvorcovitý tvar, pričom ich veľkosť závisí od stability zostávajúcej časti dosky. Otvor sa vyplní buď sklom alebo 10 mm vložkou zhotovenou kombináciou dvoch laminátov. Rám skla je vyhotovený tesniacou lištou na sklo, pričom rovné lišty sú farbené v hmote a oblé časti sú farbené jednofarebne.

Laminátové dvere kazetové


Kazety väčších rozmerov sú fixované rámom. Môže ísť o jednu alebo o viac štorcových kaziet, ktoré môžu byť osadené zvisle aj vodorovne. Keďže čapy, ktoré od seba oddeľujú jednotlivé kazety, tvoria samostatné jednotky, smer ich vzoru sa môže meniť podľa želania. Kazetou môže byť sklo alebo laminátová doska s hrúbkou 1 cm olemovaná tesniacou lištou. Sklo resp. kazetu je možné ešte orámovať, pričom rám môže byť v stykoch skosený, alebo môže ísť o spoj na tupý zraz.

Laminátové dvere s kaleným sklom


Kombinácia 8 mm kaleného skla s frízom umožňuje, aby dolná aj horná hrana sklenej platne bola zarovno s krídlom dvier, pričom môže ísť o jedno sklo v celosti, alebo o viacero užších pásov skla. Vlákno frízu môže byť zvislé alebo vodorovné. Dverné krídlo môže byť celé vyhotovené z kaleného skla s laminátovou zárubňou so špeciálnym nehrdzavejúcim kovaním. Sklo môže byť priehľadné alebo homogénne leptané, prípadne môže byť pieskované ľubovoľným motívom v jednej alebo v dvoch vrstvách.

Klasické dýhované dvere


V dýhovanom prevedení je možné vyhotoviť všetky kazetové typy laminátových dvier. Nakoľko práca s dýhou umožňuje väčšiu slobodu v jej technologickom prevedení, je možné zabezpečiť aj oblúkové vyhotovenie vnútorných výplní dvier. Výplňou môže byť sklo, alebo dýhovaný rovný alebo oblý povrch. Sklo resp. kazetu je možné ešte orámovať, pričom rám môže byť v stykoch skosený, alebo môže ísť o spoj na tupý zraz.

Dvere Dekodur


Na krídlo dverí používame dekory vyhotovené zo skutočných kovov v početných variáciách, pričom na zárubňu a na hranu dverí upevňujeme brúsenú dosku z nehrdzavejúcej ocele. K niektorým typom odporúčame, aby boli zárubne ako aj hrany dvier v jednofarebnom maľovanom prevedení. Druhým dôležitým materiálom používaným na krídlo dvier je gravírovaná platňa, ktorá sa skladá z dvoch rôznofarebných vrstiev, vďaka čomu zostáva vyleptaný vzor farebne odlišný od povrchovej farby. Taktiež sa odporúča v prevedení s maľovanou zárubňou.

Farbené dvere


Vnútorné dvere MDF Dvere MDF s hodvábnym leskom, s práškovou farbou, možnosť širokého výberu podľa Vašich požiadaviek.

Laminátové dvere s ozdobnímy lištami


V prípade interiérových plných dverí z ozdobých líšt sa dajú vyhotoviť rôzne vzory. Jedinou podmienkou je zabezpečenie správneho zatvárania dverí. Aplikáciou môže byť lišta alebo rámec, ktorá sa ukončuje na okrajoch dverí, prípadne maľovaný tvar ako pologuľa alebo ihlan. Ozdobná lišta môže byť zhodnej farby alebo odlišnej.

Posuvné dvere na stenu


Posuvné dvere rozlišujeme dvojaké: posuvné dvere do púzdra a posuvné dvere na stenu.

Pri posuvných dverí na stenu sa vytvorí najprv tradičná zárubňa, bez kovania. Na stenu, nezávisle od zárubne, sa namontuje posuvný mechanizmus a garníža, ktorá prekryje koľajnice. Vedenie dverí je zabezpečené spodným vodiacim tŕňom, ktorý zabraňuje vybočeniu krídla. Pred zabudovaním treba zadefinovať, na ktorú stranu sa budú pohybovať posuvné dvere, keďže je tam potrebné vymedziť rovnako veľké miesto ako samotné dvere. Pri obidvoch systémoch posuvných dverí je obrovskou výhodou, že na podlahe nepotrebujeme inštalovať koľajnice, tzn. podlahová časť bude bez architektonickej prekážky.

Posuvné dvere popri stene celosklenené


Systém AURORA vďaka kombinácii nehrdzavejúcej ocele a skla alebo dreva dotvára atmosféru moderného interiéru. Jednoduchá montáž si nevyžaduje žiadne stavebné úpravy.